MRAMOROVANIE - BENÁTSKY ŠTUK

JEDINEČNÝ ORIGINÁL PRE VAŠE POTEŠENIE

Benátsky štuk, alebo benátska omietka je unikátna, exkluzívna a v poslednom čase vyhľadávaná forma povrchovej a farebnej úpravy stien mramorovania. Ide o situáciu, kedy stena nemá jeden presný odtieň ale hrá viacerými odtieňmi farby. Jej aplikácia je veľmi špecifická a vytvára vždy originálny a neopakovateľný vzor steny. To znamená, že nenájdete dve rovnaké steny.

Benátsky štuk je originálna maliarska, alebo presnejšie povedané štukatérska technika. Benátsky štuk je viac vrstiev špachtľou nanášanej omietky so špeciálnou finálnou úpravou. Predstavuje techniku, pomocou ktorej na stenách vytvoríme dokonalú imitáciu mramoru. Od prírodného mramoru je rozoznateľný tým, že na ploche nenájdete žiadne špáry. Dá sa aplikovať prakticky na akýkoľvek povrch – omietku, betón, sadrokartón, drevo, kov či PVC.

Medzi najväčšie výhody benátskeho štuku patrí skutočnosť, že je možné aplikovať na takmer všetky druhy povrchov – od klasickej omietky a betónu, až po drevo, kov alebo PVC. Technika je ako stvorená do reprezentatívnych priestorov ako sú chodby, haly, obývacie izby alebo pracovňa. Decentnejší interiér a jednotná farba alebo viacfarebný variant, či zložitejšie kresby. S benátskou omietkou je možné všetko.

Naše realizácie